شهرام امیری؛ از عربستان تا آریزونا

شهرام امیری؛ از عربستان تا آریزونا

در حالیکه رسانه های معاند با نظام جمهوری اسلامی از روز 13 خرداد سال گذشته و همزمان با ناپدید شدن شهرام امیری پژوهشگر ایرانی مدعی بودند که وی به آمریکا پناهنده شده است، وی با پخش فیلمی اینترنتی اعلام کرده است که در یک عملیات مشترک توسط نیروهای سیا و استخبارات عربستان ربوده شده و هم اکنون در ایالت آریزونا نگهداری می شود.   
به گزارش ایرنا، این پژوهشگر ایرانی که سال گذشته برای اعمال حج به عربستان سعودی سفر کرده بود در شهر مدینه منوره توسط نیروهای امنیتی این کشور و با همکاری ماموران سازمان جاسوسی آمریکا-سیا- ربوده شده است، در این فیلم به تشریح وضعیت خود پرداخته است.
در این فیلم که با عملیاتی خاص و پیچیده به دست نیروهای اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران رسیده، شهرام امیری سرگذشت خود طی این مدت را توضیح داده است.

امیری در این فیلم که متعلق به روز سه ‌شنبه 17 فروردین 1389 مطابق با 5 آوریل 2010 است، ضمن رد موضوع پناهندگی اش می گوید: من شهرام امیری، کارشناس و محقق دانشگاه صنعتی مالک اشتر و هم ‌اکنون در شهر توسان ایالت آریزونای آمریکا مستقر هستم.
این پژوهشگر ایرانی در ادامه این فیلم تاکید می کند: در تاریخ 13 خرداد 88 در یک عملیات مشترک توسط تیم‌ های ترور و ربایش سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و استخبارات عربستان سعودی در شهر مدینه منوره دزدیده شدم، سپس آنها مرا به خانه ‌ای منتقل و یک آمپول بی‌هوشی به من تزریق کردند. وقتی به هوش آمدم، فهمیدم که با یک هواپیما در راه آمریکا هستم.
تا این قسمت از اظهارات امیری که در این فیلم ویدئویی قرار دارد وی ضمن رد هر گونه موضوع پناهندگی از "ربوده شدن" خود توسط تیم های "ترور و ربایش" سازمان سیا و استخبارات عربستان سعودی سخن می گوید. این همان مساله ای است که مقامات ایرانی از همان ابتدا بر روی آن تاکید می کردند اما نه مقامات عربستانی و نه مقامات آمریکایی آن را تایید نمی کردند و مدعی بودند امیری به آمریکا "پناهنده" شده و "اطلاعات مهمی" را در رابطه با برنامه های هسته ای ایران در اختیار آنها قرار داده است.
این پژوهشگر ایرانی در بخش دیگری از این فیلم گفته است: در 8 ماه گذشته در کشور آمریکا نگهداری شدم و تحت شدیدترین شکنجه‌ها و فشارهای روحی از سوی تیم‌های بازجویی آمریکا قرار گرفتم. هدف آنها این بود که من در یک مصاحبه تلویزیونی با یکی از خبرگزاری‌های آمریکا ادعا کنم که فردی مهم در برنامه هسته ‌ای ایران بوده، به درخواست خود به آمریکا پناهنده شده‌ ام و تعدادی اسناد و مدارک و یک لپ ‌تاپ حاوی اسناد را به آمریکا منتقل کرده‌ام. هدف اصلی از این قضیه فشار به جمهوری اسلامی و اثبات دروغ‌ ها علیه ایران است.
این بخش از گفته های شهرام امیری از آن جایی اهمیت پیدا می کند که مقامات آمریکایی و رسانه های برخی از کشورهای غربی و عربی بارها مدعی شده اند که اطلاعات منتقل شده از سوی این پژوهشگر ایرانی باعث افشای! سایت فردو در قم شده است. این ادعاها در حالی صورت می گیرد که جمهوری اسلامی خود در نامه ای به آژانس بین المللی انرژی اتمی و پیش از آغاز مذاکرات ژنو2 و ادعاهای غربی ها برای اینکه نشان دهد ذره ای از خط قرمز خود در مذاکرات هسته ای که همان موضوع غنی سازی است، عقب نشینی نخواهد کرد، موضوع ساخت سایت فردو را به آژانس اطلاع داده بود.
شیوه آمریکایی ها در قرار دادن فرد ربوده شده در برابر یک خبرگزاری به اصطلاح آزاد نیز تکراری است. جمشید قاسمی یکی دیگر از اتباع ایرانی که وی نیز در تایلند توسط نیروهای آمریکایی و تایلندی بازداشت شده بود بعد از بازگشت به میهن اسلامی گفت بازجوهای آمریکایی بارها از وی خواسته بودند تا با یکی از رسانه های این کشور گفتگو کرده و در آن مدعی شود ایران از برنامه های خود بدنبال ساخت بمب هسته ای است و وی نیز یک لپ تاپ حاوی اطلاعات در رابطه با آن دارد.
البته شهرام امیری اولین ایرانی نیست که طی یکی دو سال گذشته توسط نیروهای سیا ربوده شده است بلکه علیرضا عسگری معاون سابق وزیر دفاع، نصرالله تاجیک سفیر سابق ایران در انگلیس و شخصی به نام اردبیلی هم در این زمره هستند. عسگری در ترکیه ربوده شد و نصرالله تاجیک هم در سال 2006 در فرانسه ناپدید شده است.
امیری در این فیلم گفته است: من به ناحق به کشور دیگری آورده شده‌ ام و از سازمان‌های حقوق بشری می‌خواهم که مرا به کشورم برگردانند.
حال نوبت به سازمان های حقوق بشری است تا با فشار بر مقامات آمریکایی بخواهند تا این شهروند ایرانی هرچه سریعتر به کشورش بازگردانده شود و افراد مسئول در رابطه با ربایش وی معرفی شوند. این سازمان ها باید توجه داشته باشند که دولت آمریکا و سازمان سیا بارها با استفاده از شیوه ربایش، افراد فراوانی را از کشورها مختلف با استفاده از شیوه های متفاوت ربوده و به آمریکا و یا دیگر نقاط دنیا برده اند. زندان های مخفی سیا و پرواز هواپیماهای حامل زندانیان از فرودگاه های اروپایی بخشی از اقدامات سازمان جاسوسی آمریکاست.
شهرام امیری در پایان این فیلم ویدوئویی از خانواده خود خواسته است تا اگر سخنان وی را شنیدند، صبور باشند.
افشای این فیلم و اثبات دروغگویی مقامات آمریکایی بار دیگر به جهانیان نشان داد که کاخ سفید و متحدان آن تا چه اندازه برای گمراه کردن افکار عمومی از واقعیات اقدام به ساخت جعلیات کرده و دست به تحریف می زنند. شهرام امیری پژوهشگر ایرانی که در شهر مدینه ربوده شده و به زور به آمریکا برده شده است را "پناهنده ای" می نامند که نه تنها از قبل با آنها همکاری داشته بلکه در حال حاضر نیز مسئول "افشای" سایت فردو در شهر قم است.
افشای این فیلم بار دیگر موفقیت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ایران را نشان داد که بعد از دستگیری موفقیت آمیز "عبدالمالک ریگی" مهره فتنه گر آمریکایی ها و ناتو در شرق کشور، این بار در قلب آمریکا نیز می توانند به اطلاعات و اسنادی دست پیدا کنند که حتی آمریکایی ها فکر آن را نیز نمی کنند.
سناریوی که آمریکایی ها برای شهرام امیری درست کرده بودند، با اقدامات نیروهای اطلاعاتی و امنیتی نظام جمهوری اسلامی ایران بر هم خورده است و آنها نه تنها باید وی را هر چه سریعتر به میهن خود و نزد خانواده اش بازگردانند بلکه باید برای افکار عمومی خود و دنیا توضیح دهند چه نیات پلیدی را از ربایش وی داشته اند.منبع: جوان

/ 6 نظر / 16 بازدید
mbm

سلام دوست عزیز وبلاگ سرجمهور mardoom.blogfaکه لینک شما در اون قرار داشت فیلتر شد وبلاگ جدیدی ثبت کردم با نام "سر جمهور2" به ادرس http://blogca.blogfa.com/ و مجددا لینک شما رو در اون قرار دادم ممنون میشم اگه شما هم اینکار رو بکنید.با سپاس mbm

www.indexagahi.com

تبادل لينک سريع براي همه - رنکينگ و بازديد سايت خود را افزايش دهيد وب سايت يا وبلاگ خود را ثبت کنيد http://www.indexagahi.com/link درج آگهي رايگان + ويترين شخصي و اختصاصي رايگان ايندکس آگهي زيبا و متفاوت

مهیار (شهر تجارت)

پولدار شوید!!! چند روش خیلی عالی برای پولدار شدن بدون درد سر پیدا کردم. یه سر به این آدرس بزن میفهمی. من خودم هم اونا رو اجرا کردم.

آزاد

سلام دوست گرامی ، با یک مطلب جدید به روز هستم ، اگر فرصت داشتید ، خوشحال می شوم یک سری بزنید. پیروز باشید http://blog.cheshmehregi.com

شايان

سلام عزيز وبلاگت خيلي قشنگ و زيباست افرين خوش حال ميشم به منم سر بزني اگه بهترين اهنگ ها رو ميخواي حتما بيا تازه راه انداختمش ولي با نظرهات منو راهنمايي کن ممنون [گل] http://downloadblog.samenblog.com/

تبادل لينک اتوماتيک و هوشمند با ما

سلام دوست عزیز برای تبادل لینک هوشمند و خودکار با ما ابتدا لینک ما را با نام "عكس، كلیپ، آهنگ، فیلم، موزیك" لینک کنید سپس لینکتان را از بخش پیوندها بفرستید تا به طور خودکار لینک شوید ( اگر دوباره وارد وبلاگ ما شوید لینکتان را مشاهده میکنید) . موفق باشید . http://pic2010pic.mihanblog.com