فرق بین منتظر کوفی و منتظر واقعی

سوال: کجای کار اهل کوفه ایراد داشت که با وجود فرستادن دوازده هزار دعوت نامه برای امام زمانشان، امام حسین(ع)، حضرت را آنطور فجیع به شهادت رساندند؟؟؟؟

جواب: اهل کوفه امام زمان خود را برای دنیای خود می خواستند( به همین سادگی!!). آنهمه شور و اشتیاق و دعای فرج به درگاه خدا وفرستادن دعوت نامه برای حضرت سید الشهدا که ده سال طول کشید( یعنی از زمان شهادت امام حسن مجتبی (ع) تا سال 61 هجری! تا فاجعه عاشورا!) خلاصه اش و معنی اش در لفافه این بود: حسین جان بیا، ما از ظلم این یزید لعنتی خسته شده ایم بیا و در این قیام دنیایی ما را یاری کن، رهبریمان کن تا حقمان را از این یزید ظالم بگیریم، تا به دنیای خود برسیم ( درست تکرار دعوت مردم از امام علی (ع) برای دور انداختن عثمان چون حاکم عادلی نبود ولی علی (ع) به عدالت شهره بود برای رسیدن به دنیایشان. فرقش این بود که آنقدر سریع حضرت را به خلافت رساندند که دشمن فرصت نکرد نقشه خود را پیاده کند )...

پس هدف دعوت دنیایی بود، کوچک بود، پست بود. اینجای کار می لنگید.

امام حسین (ع) مسلم بن عقیل را فرستادند برای لبیک گرفتن. مشتاقانه لبیک گفتند آن اهل دنیا. 18 هزار نفر در همان ساعات اولیه ورود با مسلم بیعت کردند. مسلم عزیز با سنجیدن شرایط گزارش این بیعت و جو حاکم بر کوفه را برای امام فرستاند. دشمن هم که بیکار ننشسته ( و نمی نشیند و نخواهد نشست). عبید الله بن زیاد از طرف یزید همزمان با حرکت امام حسین(ع) مامور میشود به کوفه بیاید و قبل از امام به کوفه میرسد. با حقه و کلک وارد شهر میشود.

مردم در انتظار که بودند؟؟؟امام حسین(ع)

برای چه؟ برای قیام علیه ظالم زمان یعنی یزید لعنت الله علیه

با چه هدفی؟؟؟؟برای باز پس گرفتن دنیای به غارت رفته شان از دست یزید

خب عبید الله به کوفه آمد وعده تامین دنیایشان را داد و البته سر کیسه را خوب شل کرد. مردم به سرعت ریزش سنگریزه از کوه، از کنار مسلم متفرق شدند ( مردمی که با او بیعت کرده بودند!!!!) و مسلم شهید شد.

خب حال که عبید الله دنیایشان را تامین می کند آنها را با حسین (ع) چه کار است. اصلا اگر مقتدایشان عبید الله بگوید حسین (ع) را بکشید، او مانع رسیدن شما به دنیایتان است می گویند سمعاً و طاعتاً سرورمان!

========================================

مردم!

امام زمان (ع) را برای دنیای خود نخواهید. گیر کار اینجاست. منتظر واقعی حضرت را برای دنیای خود نمی خواهد بلکه دنیای خود را، هستی خود را برای حجت خدا می خواهد. مالکیتی برای خود قائل نیست. تزکیه نفس دارد. منتظر واقعی، باری از دوش امام زمانش برمی دارد. نه اینکه منتظر باشد تا امام زمانش بیاید باری از دوش او بردارد...

/ 0 نظر / 36 بازدید